Nasza oferta skierowana jest do właścicieli jednostek pływających począwszy od jachtów żaglowych poprzez motorowe skończywszy na większości jednostek pływających.

Co to jest „System GPS Boat”?

System służy do lokalizacji położenia w czasie rzeczywistym jednostki, w którym został zainstalowany.

Pozwala na odtwarzanie historii trasy lub przebiegu tras nawet z 12 miesięcy.

Określa prędkość oraz czas, w którym jednostka pokonuje dany dystans.

Pozwala na generowanie dokładnych raportów lokalizacji.

Daje możliwość ustawienia usługi „GeoFencing” (wirtualne ogrodzenie), dzięki której, zostaniemy poinformowani o zmianie położenia naszego statku, gdy wypłynie poza oznaczoną strefę.

Jaki jest cel „Systemu GPS Boat”?

Głównym celem jest pośrednie ratowanie życia i zdrowia naszych klientów oraz oszczędzanie ich czasu i pieniędzy. Poprzez informowanie klienta o dokładnej lokalizacji jednostki, informacje z systemu mogą zostać dostarczone do służb ratunkowych. Z nami zawsze wiesz, gdzie znajduje się Twoja łódź!

Poniżej opiszemy kilka autentycznych historii, w których cichym bohaterem był „System GPS Boat”.

Utrata przytomności.

Tu za przykład możemy podać przypadek zasłabnięcia sternika na jachcie.
Dzięki podaniu dokładnych współrzędnych pobranych z naszego systemu jednostka ratunkowa WOPR mogła szybko i skutecznie podjąć akcję ratunkową nie tracąc czasu na przeszukiwanie akwenu i w rezultacie ratując człowiekowi życie.

Uszkodzenie silnika.

Załodze zepsuł się silnik. Jednostka stanęła. Załoganci tak na prawdę nie wiedzieli co dalej począć, więc zadzwoni i poformowali o usterce armatora. Jednak nie potrafili dokładnie określić, gdzie się znajdują. Wiadomo, że na podstawie obserwacji linii brzegowej określenie położenia nie jest zbytnio precyzyjne. Tu przyszła z pomocą nasza technologia „System GPS Boat”, która dokładnie określiła położenie oraz trasę wspomnianego jachtu. Dzięki temu obsługa serwisowa dotarła bezproblemowo na miejsce, usunęła usterkę nie tracąc przy tym czasu oraz paliwa na długotrwałe poszukiwania.

Porzucenie jachtu przez wynajmujących.

Załoga wynajęła na okres tygodnia jacht żaglowy na Mazurach. Podczas czarteru uszkodzili maszt, bom, żagiel oraz inne elementy jednostki. Bojąc się konsekwencji nie poinformowali właściciela o zaistniałym zdarzeniu, po czym porzucili łódkę przy jednym z Mazurskich brzegów. Gdy przyszedł termin zdania łodzi, a ona się nie pojawiała w porcie właściciel zaniepokojony postanowił skontaktować się z załogą telefonicznie jednak ich telefony były powyłączane. I tu przyszedł na ratunek nasz System GPS Boat, dzięki któremu jacht został błyskawicznie zlokalizowany. Ustalono również trasę jachtu i miejsce zdarzenia, co było niezmierne pomocne dla działań Policji oraz w późniejszym procesie odszkodowawczym.

Kradzież.

Złodzieje wypożyczyli skuter wodny na podrobione dokumenty, po czym nim odpłynęli. Gdy minął czas zdania sprzętu właściciel wypożyczalni zaniepokojony sprawdził dzięki naszej technologii położenie, czas i trasę obiektu i okazało się, że skuter porusza się już drogą krajową i jak się okazało później na przyczepce. Dzięki szybkiej reakcji właściciela, który powiadomił Policję o zdarzeniu i przekazał informację z naszego systemu udało się sprawców ująć, a skuter odzyskać.

Podsumowując, podstawową zaletą systemu jest pełna kontrola 24H nad tym, gdzie przebywa i co się dzieje z Twoją jednostką.

Dla firmy ubezpieczeniowej informacja o zabezpieczeniu jachtu poprzez lokalizator GPS, może skutkować dodatkowymi zniżkami.

Technologia monitorowania „System GPS Boat”, którą stosujemy ułatwia również armatorom dochodzenia swoich praw odszkodowawczych na skutek uszkodzenia lub zniszczenia jednostki.

Najważniejsze atuty zastosowania technologii „System GPS Boat”

 • Bezpłatny montaż
 • Pełen serwis techniczny
 • Zniżki ubezpieczeniowe
 • Atrakcyjny abonament
 • Pełna kontrola jednostki 24/h
 • Lokalizacja obiektu w czasie rzeczywistym
 • Prędkość obiektu
 • Pokonany dystans
 • Dokładne raporty lokalizacji
 • Usługa GeoFencing
 • Historia przebiegu trasy
 • Wodoodporny nadajnik
 • Niewielkie wymiary
 • Usługi dodatkowe

Szczegółowe informacje na temat naszego systemu monitorowania „System GPS Boat” uzyskacie Państwo dzwoniąc na numer telefonu 791-445-744 .

Zapraszamy  również do kontaktu mailowego kubat.yachting@gmail.com