Jaką książkę warto kupić na komunię, jako prezent?

Należy mieć świadomość, że zarówno rodzice, jak i chrzestni przeważnie obawiają się Pierwszej Komunii Świętej. Osoby dorosłe zastanawiają się bowiem bardzo długo, co dokładnie kupić dziecku, by było one usatysfakcjonowane. Jakie prezent na komunię wybrać? Warto wiedzieć, że świetnym dodatkiem praktycznie do każdego prezentu może być książka o tematyce religijnej. Oczywiście nie trzeba kupować tylko i wyłącznie Biblii.

“Twoja Pierwsza Komunia Święta” papieża Franciszka

Obecnie praktycznie każde dziecko, które będzie miało niezwykłą przyjemność przeżywać Pierwszą Komunię Świętą będzie zainteresowane pozycją autorstwa Papieża Franciszka. Warto zaznaczyć, że ta bardzo bogato ilustrowana książka zawiera bardzo duża liczbę słów dotyczących spotkania z Bogiem w trakcie sakramentu. Koniecznie trzeba także podkreślić, że omawiana książka w oryginale została napisana w języku włoskim. Franciszek w bardzo prosty i przystępny sposób tłumaczy moc sakramentów. Zachęca tym samym dzieci do podążania za śladami Jezusa. Oczywiście cena książki będzie różniła się w zależności od księgarni. Z kolei w internecie można ją kupić za kwotę od 20 do 30 złotych.

“O wielkich Polakach dzieciom. Pamiątka I Komunii Świętej”

Album “O wielkich Polakach dzieciom. Pamiątka I Komunii Świętej” jest to kolejna świetna propozycja na prezent na Pierwszą Komunię Świętą. Należy mieć świadomość, że jest to ponad 200 stron opowieści o bardzo znanych rodakach, którzy zasłynęli praktycznie na całym świecie w różnych dziedzinach. Należy do nich zaliczyć sztukę czy muzykę. Należy mieć świadomość, że dzieci będą miały możliwość znalezienia w omawianej książce historię Mikołaja Kopernika, Emilii Plater, Faustyny Kowalskiej czy Karola Wojtyły. Jest to zatem ponad 88 opowieści, które zostały napisane bardzo prostym językiem w formie gawędy. Ponadto do książki został dołączony także słownik z trudniejszymi pojęciami. Osoby, które są zainteresowane zakupem omawianej książki muszą się liczyć z wydaniem kwoty w wysokości 40 złotych.

“Dla dzieci o mszy świętej”

Zdecydowana większość dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej ma świadomość, że niedziela zaliczana jest do świątecznych dni. W tym dniu uczniowie nie musza chodzić do szkoły, znaczna większość rodziców nie uczęszcza również do pracy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę dlaczego w niedzielę trzeba odpoczywać, a także spędzać czas w gronie rodziny. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że pozycja została napisania przez ojca Leona Knabita, a także Justynę Kiliańczyk-Ziębę. Książka udziela odpowiedzi na praktycznie wszystkie pytania bardzo ciekawskich dzieci. Książkę można kupić za kwotę około 25 złotych.

Projekt plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com